top of page

Ми працюємо не лише з простором — ми працюємо з майбутнім міста

Роман Давимука - СЕО Avalon
#ubc

Інтерв’юер: Доброго дня, представтесь, будь ласка, та розкажіть про вашу компанію.


Роман Давимука: Добрий день. Мене звати Роман Давимука, я — СЕО компанії Avalon зі Львова. Ми спеціалізуємося переважно на житлових проєктах різного класу, працюємо у Львові й на сьогодні є одним із лідерів регіонального ринку.


 

Інтерв’юер: Враховуючи ваш досвід і масштаб діяльності з 2014 року, які ключові фактори сприяли розвитку Avalon?


Роман Давимука: За ці 10 років ринок України та її економіка пережили чимало змін. Ми пройшли через періоди високої турбулентності — і це дало нам перевагу. Працюючи з ризиками, ми вчилися бути гнучкими й адаптивними. У порівнянні з більш стабільними ринками, це дозволяє нам розвиватися швидше.


Після кожного виклику — COVID-19, повномасштабне вторгнення — ми мали складні моменти, але виходили сильнішими. Для нас стало нормою мислити наперед: на 3, 5, 10 років. Ми фокусуємось на розумінні ризиків, бачимо, з чим працюємо, і як хочемо, щоб виглядала компанія та її проєкти в майбутньому.


 

Інтерв’юер: Які сучасні технології та інноваційні рішення Avalon інтегрує у свої проєкти?


Роман Давимука: Ми намагаємося бути в тренді. Але правда в тому, що багато інновацій швидко перетворюються на гігієнічну норму на ринку.


Ми активно працюємо над архітектурними рішеннями, вивчаємо фідбек клієнтів, фокусуємося на якісному просторі, на деталях. Проте зараз, на жаль, часто обмежені в реалізації деяких зовнішніх інновацій — через нестачу кваліфікованих підрядників або матеріалів.


Наприклад, ми можемо захотіти використати новий фасадний матеріал, але не завжди є фахівці, які зможуть якісно його змонтувати, враховуючи тотальний брак кадрів.


Також ведемо роботу над внутрішніми інноваціями — цифровізацією, аналітикою. Але головне — ми фокусуємось на самому продукті, який отримує мешканець.


 

Інтерв’юер: Як Avalon взаємодіє з місцевими громадами? Як враховуєте інтереси мешканців при плануванні?


Роман Давимука:Кожен проєкт — індивідуальний. Але ми завжди намагаємось вести активний діалог із сусідами, особливо на початкових етапах.


Звісно, в історичній забудові або усталених районах це складно. Але ми працюємо над тим, щоб думати наперед, передбачати вплив.


У нових, вільніших територіях ми фокусуємось на створенні якісного середовища, не лише комерційної інфраструктури, а передусім — зручного простору для життя. У щільній забудові працюємо за принципом мінімізації впливу, водночас створюючи «магніти» для громади — нові точки тяжіння.


Так, бувають контроверсійні ситуації. Але ми дотримуємось усіх актуальних норм — і містобудівних, і оборонних. Вважаю це абсолютно правильним.


 

Інтерв’юер: Як ви забезпечуєте якість і своєчасне виконання зобов’язань перед інвесторами та мешканцями?


Роман Давимука:Це питання внутрішніх процесів і командної роботи. Ми багато інвестуємо в людей, у розвиток підрядників. У нас немає власних будівельних підрядних компаній — ми співпрацюємо з зовнішніми, допомагаємо їм розвиватися.

Проводимо прозорі тендери, працюємо з професійними проєктними організаціями, які творять архітектуру.


Останні три роки — це часто режим «гасіння пожеж», бо людський ресурс дуже обмежений, і плани не завжди реалізуються так, як задумано. Але ми працюємо над тим, щоб зберегти якість і відповідальність у всіх аспектах.


 

Інтерв’юер: Ви регулярно берете участь у таких проєктах, як Будівельний і Інвестиційний Конгреси. Яке ваше враження від них і що, на вашу думку, варто більше обговорювати сьогодні?


Роман Давимука: Це надзвичайно важливі майданчики для діалогу. Особисто для мене Конгрес — це можливість вийти «за межі своєї вежі» та поспілкуватися з архітекторами, забудовниками, представниками влади, юристами, урбаністами.

Там формується середовище рішень, як короткотермінових, так і довготривалих.

Серед актуальних тем — трудова міграція. На жаль, держава досі не має чіткої політики в цій сфері. Це питання стоїть вже сьогодні, а не лише після завершення війни.


Також потрібно говорити про законодавство, доступ до ринкової аналітики, якість статистики, професіоналізацію державних органів, зокрема тих, що стосуються охоронного законодавства.

УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ
БУДІВЕЛЬНИЙ
КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний партнер
УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний спонсор

Приєднуйтесь до успіху!

Контакти:

+380 44 461 91 28

info@dom-i.kiev.ua

Адреса:

01133, Україна м. Київ
б-р Лесі Українки, 34, оф. 515

Підпишись:

bottom of page