top of page

Пивоварня MOVA. Пивний простір.

Номінації: Реновація. Реконструкція. Ревіталізація (реалізовано)
Назва проєкту: Пивоварня MOVA. Пивний простір.
Автор/автори проєкту: Олексій Образцов (ГАП), Дар’я Мамзелева, Тетяна Кужельна, Костянтин Бусаргін, Олена Гурська (ландшафт), Антоніна Образцова (інтер’єр), Валерій Файзулін, Катерина Омелич, Наталья Ставрінова, Світлана Іванча.
Назва компанії: ArchObraz
Email: alexey.obrazcov@gmail.com
Телефон: +380997886588
Рік реалізації проєкту: 2023
Країна та місто проєкту:Україна. Дніпро
Площа проєкту:3000 м2

Ми пишалися тим, що створили крафтову пивоварню з гарною українською назвою «Мова», ресторан, музей, чудовий громадський «Пивний простір» для всіх містян. Це було зроблено шляхом реконструкції та розширення занедбаної будівлі складу, що як приклад реновації особливо важливо для житлових масивів Дніпра, де вони розділені великими фрагментами занедбаних комунально-складських або промислових територій. Перетворення останніх у нові багатофункціональні громадські простори є необхідним для створення високоякісного міського середовища та дасть потужний поштовх для його подальшого вдосконалення.

Через два тижні після відкриття в Україні почалася війна. Старий складський -новий «Пивний Простір» мирного виробництва швидко перетворився на заклад допомоги волонтерам та військовим, забезпечуючи їх безкоштовними обідами та питною водою. У другій половині дня «Мова» повертається до центру відпочинку та спілкування громадян, де можна доторкнутися до мистецтва пивоваріння, оглянути пивоварню з найсучаснішим обладнанням із Чехії та офіс, скуштувати свіжий напій українського виробництва, поспілкуватися з друзями у ресторані та пограти з дітьми на дитячому майданчику. Ідеальне пиво, спілкування, ігри дітей, йога, перегляд фільмів просто неба – все це на фоні реконструйованої складської будівлі.

Дух промислового минулого був підкреслений під час реконструкції шляхом збереження оригінального ажурного металевого каркасу та навісних збірних залізобетонних конструкцій огороджувальних стін будівлі. Використання цих конструкцій та необхідне додавання нових місцевих матеріалів (метал, скло, дерево) на фоні чудового природного ландшафту де використанні рослини з «пивним ароматом» створили гармонійний ансамбль елементів різних епох.


bottom of page