top of page

СІЛЬ-ЦЕНТР. Багатофункційний центр з арт-вежею

Номінації: Архітектура комерційних об’єктів (нереалізовано)
Назва проєкту: СІЛЬ-ЦЕНТР. Багатофункційний центр з арт-вежею
Автор/автори проєкту: Наталя Зінчук, Любов Домбровська, Христина Кухарська, Анна Дьякова
Назва компанії: Zelemin
Email: zeleminart@gmail.com
Телефон: +380677570444
Інновації та екологічна сталість: Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2022
Країна та місто проєкту: Україна, Калуш
Площа проєкту: 13 540 м²

Сіль центр - це багатофункційний комплекс в серці Калуша, який розповідає нам історію міста та насичує його життям. Концепція передбачає ревіталізацію двох існуючих споруд (готель "Асторія" та кінотеатр "Відродження") та доповнення комплексом нових споруд, які замикають квартал та формують комерційні променади під відкритим небом. Окрім збережених функцій готелю та кінтотеатру у проєктованих спорудах з'являються : готель, апартаменти, супермаркет, кафе, дрібні місцеві крамниці. Значну комерційну складову збалансовує арт-вежа, яка складається з музею, конференц-залу, ко-воркінгу та кав'ярні на даху.


Проєктований дитячий центр забезпечуватиме місцевих жителів та мешканців апартаментів простором для довгого та тимчасового перебування дітей.Вивчивши масштаби міста Калуш та його історичний контекст ми виявили культурну значимість місця проєктування, яке співпадає з колишнім дитинцем міста. Розташування проєктованого комплексу і історія цього місця формує майбутні архітектурні рішення. Ділянка проєктування була оточена історичними мурами – які визначали історичну межу городища Калуш. Тож у проєкті межа муру залишається та підкреслюється рядом архітектурних рішень: замкнена квартальна забудова, високі акцентні елементи, масштабне членування.Парцеляція ділянок згідно історичних карт сформувала співмасштабні членування проектованої архітектури. Толерантність до історичної забудови мала б не тільки органічно доповнити місцеві існуючі пам’ятки архітектури, а й розповісти про минуле цього місця.


Під час досліджень історії міста ми вибудували ряд асоціативних образів які розкривають історію міста Калуш: сіль –видобування якої сформувало місто та його розвиток, дзвіниця – як образ відомих калуських дзвонів. Ці образи знайшли місце в окремих елементах комплексу: скатні дахи готелю – образ кришталиків солі, а вежа в середині комплексу – образ дзвіниці та точки тяжіння міста-городища.Окрім сформованої наземної частини (що формує багаторівневий простір з проходами на першому поверсі та внутрішнім амфітеатром, який відкривається до фонтану у внутрішньому подвір’ї) є підземна комерційна променада з природнім освітленням і зона підземного паркінгу.Сіль центр- місце подій, життя та історії. Простір що розкриває ідентичність міста і стає імпульсом майбутнього розвитку громади.

bottom of page