top of page

Культурно-інноваційний туристичний центр "Соборний"


Номінації: Архітектура громадських культурно-видовищних об’єктів (нереалізовано)
Назва проєкту: Культурно-інноваційний туристичний центр "Соборний" м. Запоріжжя з найбільшим у Європі годинником "Єднання", музеєм Символів Боротьби та Меморіалом Захисників Незалежності України
Автор/автори проєкту: Автор та керівник Кабаненко Д., архітектор Гармаш Д.
Назва компанії: ГО "Школа Робототехніки "Вперед у Майбутнє"
Email: 380673563550@ukr.net
Телефон: +380679935097
Рік реалізації проєкту: Попередня презентація громадкості 2021-2022 р. Призупинено з 24.02.2022 р.
Країна та місто проєкту: Україна, Запорізька область, м. Запоріжжя, площа Запорізька, бульвар Парковий 2 - проспект Соборний.
Площа проєкту: Площа приміщень будівлі 12 тис. м2, площа парку до реконструкції 8 га.

Головною проблемою людства є розрізненість: культурна, расова, економічна, політична, географічна, релігійна та інші.

Мета проекту - реконструкція площі відповідно до закону про декомунізацію та будівництво культурно туристичного центру – візитної картки Запоріжжя. Проєкт готувався на конкурс міста у 2022 р. Це буде місто зустрічей, дозвілля, виховання людей, місто майстрів, яких поєднує будь-що: любов, пісня, танець, мистецтво, спорт, освіта, культура. Він має безліч унікальних технічних новацій. Це «живий» центр.

Назва, філософія, особливості архітектури проєкту увібрала в себе слова, значення яких, особливо після сумних дат 2014 та 2022 рр. у новітній історії України стали, як ніколи значущими в Україні: Єдність, Соборність, Час, Єдність берегів, людей, регіонів, культурне відродження та відновлення України.

Проект Центру, кажу це з гіркотою в серці, доповнюють музей сучасної символіки боротьби та Меморіал Захисникам Незалежності України. Основа існування світу - Єдність. Це стосується і підтримки. Немає чужої родини, села, міста, навіть країни і планети. Але, на жаль, не всі це розуміють, особливо у Світі.

Це проєкт майбутнього виховання.

bottom of page