FORMATSIA.LVIV
Номінації: Архітектура громадських культурно-видовищних об’єктів (нереалізовано)
Назва проєкту: FORMATSIA.LVIV
Автор/автори проєкту: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРМАЦІЯ СИГНІВКА»
Назва компанії: Alterra Group
Email: nazaruk6010@gmail.com
Телефон: +380960930703
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Енергоефективність, Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2025
Країна та місто проєкту: Україна, Львів
Площа проєкту: 30 га
ФОРМАЦІЯ.ЛЬВІВ – це індустріальний парк площею 175 000 м2, який надає сприятливі умови для розвитку українських виробників, які будуть створювати продукцію світового рівня з високою доданою вартістю. Амбітна мета цього проекту – стати об’єктом, який сприяє переходу економіки України від сировинної до індустріальної. Інфраструктура та сервіси парку дозволять забезпечити повний цикл виробництва, забезпечення товарів та комфортної роботи працівників.
Майстерплан проєкту складається з двох основних частин: індустріальної та центральної адміністративно-громадсько-комерційної. Промислові будівлі орієнтовані на основну дорогу, що дозволяє створити умови для всіх як з візуальної, так і з логістичної точки зору. Серце майстерплану складається з трьох об'ємів та доброустрій, який багатий на функції й біорізноманіття.
Будівля гостинності є якнайбільшою прозорою для зустрічі людей та відкритості діяльностей індустріального парку. Два ступені прозорості градусу залежно від функції приміщень - повна прозорість панорамного скління та значна прозорість з додаванням свого роду білої вуалі з металевої сітки. Ця динаміка уособлює обхідний рух навколо будівлі meetʼnʼgreet, далі вона розділяє основний потік циркуляції людей та супроводжує розгалуження до західної та східної частин комерційно-громадських будівель.
Східна будівля містить у собі коворкінг, офіси, інкубатор/акселератор, заклад професійної освіти та забезпечує облаштування зеленого духу, а східна - ресторан, комплекс апартаментів та комерцію.
Зелена оаза в своїй масі трохи нижча за нульову відмітку будівель, а вертикальне планування забезпечує зручне та інклюзивне пересування по всій ділянці.
Доброустрій має центральну галявину, яку з боків східної та західної будівель облаштовано два невеликих амфітеатри для вуличного відпочинку та заходів й осередок з водою. Туди ж ведуть і велодорижки завершуючи шлях центральною зоною коло спортивних зон з переодягальнями та душовими на півночі. Арт-маршрут простягається з півдня на північ від вхідної групи до спортивної зони, даючи можливість культурного досвіду, в тому числі на обох розгалужених шляхів посеред доброустрою.
Шляхи циркуляції людей як ділянку, так і в будівлях (це частина однієї нерозривної циркуляції) якнайбільше заохочують «випадкове зіштовхування», що (як ще відомо з лабораторії Белла) провокує зустрічі, розмови спеціалістів різних профілів та як внаслідок їх синергії».