top of page

Черкаська Набережна

Номінації: Проєкт міського планування (нереалізовано)
Назва проєкту: Черкаська Набережна
Автор/автори проєкту: Ольга Клейтман, Микита Косован, Ірина Іволженко, Володимир Суслов, Разбєйко Ігор
Назва компанії: СБМ СТУДІО
Email: sbm_ua@yahoo.com
Телефон: +380506152886
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2024
Країна та місто проєкту: Україна, м. Черкаси
Площа проєкту: 34 га

Черкаська Набережна.

Черкаська набережна — це сакральне місце для усіх мешканців. Черкащани дорослішають саме на березі Дніпра у середмісті Черкас. Дякувати, що після буремних 90-х прекраснi краєвиди і піщані береги не спотворила забудова.

Нам дістався берег, який утворився внаслідок створення Кременчуцького водосховища. Основна ідея проєкту зробити зручну і природню набережну, щоб присутність архітектора не відчувалась. Вивчивши історію краю, ми дізнались, що місто завжди слугувало форпостом. Це нас підштовхнуло створити екстрім-парк довжиною 1,3 км на косі, основним елементом якого будуть козацькі охоронні вежі. Маємо надію, що коса перетвориться на місце сборів пластунів, спортивних змагань, виховання козацької звитяги у маленьких українців.

На водi ми розташували співочу сцену, міні гольф, величезний дитячий майданчик, місце для грилю, запашний сад з високими клумбами для людей з особливими потребами, рибальські причали та насипну ділянку зі штучними островами "Філософське каміння ”. Усі необхідні для зручного користування вуличні меблі запроєктовані з природного матеріалу та природних форм. Збережені всі існуючі рослини та запроєктовані посадки характерних для цієї місцевості дерев та кущів. Ми не хочемо втручатись в прекрасний простір, ми просто зробимо його більш комфортним продовж усіх чотирьох сезонів. В процесі роботи над проєктом ми змогли довести меру і депутатам необхідність відмови від багатоповерхової забудови на острові, серед водосховища. Замість того запропонували зберегти природне середовище і влаштувати пластунський табір. За нашої ініціативи генплан був змінений, таким чином були врятовані прекрасні краєвиди узбережжя.

bottom of page