top of page

Реабілітаційний центр у місті Бориспіль

Номінації: Реновація. Реконструкція. Ревіталізація (нереалізовано)
Назва проєкту: Реабілітаційний центр у місті Бориспіль
Автор/автори проєкту: Дмитро Чулков, Катерина Єрмакова, Євген Кулик
Назва компанії: DK-architect, INTEGRAL
Email: 2926989@gmail.com
Телефон: +380667590683
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Енергоефективність, Відновлювалюні джерела енергії, Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2024-2025
Країна та місто проєкту: м. Бориспіль Київська обл. Україна
Площа проєкту: 1200

Для подолання наслідків війни та забезпечення професійної медичної реабілітації військових після повернення із зони бойових дій у 2024 році керівництво Бориспільської лікарні ініціювало реконструкцію одного з корпусів лікарні в реабілітаційний центр широкого профілю. За проектом передбачено розміщення в будівельному стаціонарі на 40 ліжок та забезпечення комплексу досить приміщень із відповідним обладнанням для реабілітації після поранень, інсультів, нервових розладів, викликаних стресовими факторами воєнного часу.

Архітектурні рішення спрямовані на створення дружнього середовища з максимально затишним сприйняттям простору. Прості природні матеріали такі як дерево, войлок, груба тканина в оббивці в комбіновані із синтетичними м'якими матеріалами - вінілові покриття, що використовують як для підлоги так і частково в оздобленні стін. Використання софт-матеріалів забезпечує звукопоглинання на рівнях Ln,e,w < 75db, що у своєму часі формує відчуття затишку та спокою.

Особливу увагу автори приділили вхідній групі, головний фасад сформовано на основі принципу запрошення, стіни корпусу планувально розкриваються наче обійби на зустріч відвідувача. Вхідний хол комбінований із зоною столової це двосвітній простір із видимими елементами дахових конструкцій. Вітражні вікна холу забезпечують природну освітленість.

На другому поверсі розміщено терасу для прогулянок мешканців стаціонару. Тераса представляє собою відкриту ділянку із рослинним ґрунтом і рослинністю притаманну присадибним ділянкам, що створює умови для відчуття домашнього затишку.

Автори проекту сподіваються, що реконструкція корпусу лікарні у реабілітаційному центрі буде поза межами загальної справи подолання наслідків війни в Україні.

bottom of page