top of page

Реконструкція прибуткового будинку Масловського

Номінації: Реновація. Реконструкція. Ревіталізація (нереалізовано)
Назва проєкту: Реконструкція прибуткового будинку Масловського
Автор/автори проєкту: Architects: MCORP / Mariia Voronchykhina, Denis Davydov Visualization by Eugene Mironenko
Назва компанії: MCORP
Email: mcorp.architects@gmail.com
Телефон: +380682080835
Інновації та екологічна сталість: Енергоефективність
Країна та місто проєкту: Харків
Площа проєкту: 2000

Вулиця Свободи примикає до головної вулиці міста, та виходить на найбільшу площу Європи та центральний парк ім. Т. Г. Шевченка, що обумовлює значні піхохідні потоки в районі розташування будівлі.

ГРОМАДСЬКА ФУНЦІЯ

Державні університети, станції метрополітену, автобусні, трамвайні зупинки та багато інших різноманітних закладів, які знаходяться в районі проєктованої будівлі, створюють значні піхохідні потоки, щільність яких є високою, що обумовлює використання перших поверхонь.

будівництво під громадську функцію.

Розташування на першій версії будинку аптеки

та продуктового магазину оновлено центральною моделлю забудови, яка характеризується високою щільністю населення та великою кількістю місць.

різного призначення в центрі міста.

Саме аптека та продуктовий магазин знаходилися на першому поверсі до руйнування та забезпечували потреби міста та мешканців будинку Масловського.

ЧОМУ САМЕ ТАКА РЕКОНСТРУКЦІЯ?

Якщо всі складові частини вихідного об'єкта були замінені, а форма збережена, чи залишився він тим самим об'єктом?

Саме так можна сформулювати «парадокс корабля Тесея». Якщо зробити класичну реконструкцію, відтворити попередній вигляд будівлі до найдрібніших деталей, чи залишитися вона тією самою будівлею? Чи збережеться її історія та пам’ятати про події? Може краще меморіалізувати, до її заповнення та на доповнення значенням? Так, нам довелося знайти відповіді на багато питань, перед тим, як продемонструвати вам це проектно-концептуальне рішення. Прошу вас і собі подумки поставити ці питання.

Ми шануємо історичні та архітектурні пам’ятки України, тож наділили цю реновацію морем метафор, любові та відданості. Для формування нового фасаду за основу ми взяли період до хаотичної реконструкції першої поверхні, бо на нашу думку така реконструкція є недопустимою, водночас прийнято рішення не відновлювати форми історичного фронту, який буде втрачено під час Другої світової війни, як нагадування, що війна - це завжди про великі втрати.

ЗІБРАТИ УЦІЛІЛІ УЛАМКИ БУДИНКУ МАСЛОВСЬКОГО В ГАБІОНИ, ТА СФОРМУВАТИ З НИХ НОВИЙ ФАСАД БУДИНКУ, САМЕ У ТАКІЙ ФОРМІ ПАРАДОКС КОРАБЛЯ ТЕСЕЯ ЗНАЙШОВ ВИРАЖЕННЯ У НАШОМУ ПРОЄКТІ.

bottom of page