top of page

ЖК "Файна Таун"

Номінації: Ландшафтна архітектура (реалізовано)
Назва проєкту: ЖК "Файна Таун", 5 черга
Автор/автори проєкту: Дмитро Васильєв, Анна Корнілова, Євтушенко Юлія, Кульвановська Анна
Назва компанії: Archimatika
Email: info@archimatika.com
Телефон: +380674146341
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2023
Країна та місто проєкту: Київ, Україна
Площа проєкту: 40 000 м2

Містяни звикли оцінювати міський простір за критеріями безпеки, доступності, вандальності, зрозумілості користувача. Тому відкриття кожної нової незвичної зони благоустрою часто сприймається неоднозначно.

Задумом Променад Файна Таун має різні за функцією та характером використання зони – площа з лежаками для споглядання заходу сонця довкола пагорбу, великий дитячий майданчик для малечі, зона з квітучими деревами та невеликими майданчиками з лавами в озеленені, відкрита площа з вуличними столами та лавами для спілкування мешканців комплексу.

Такий принцип дозволяє кожному знайти місце для відпочинку на власний смак.

При проектуванні, крім потреб мешканців, наші архітектори велику увагу приділяють питанням екології, ощадливого водокористування, створення «зелених легень» міста.

Цієї суботи відбулося відкриття нової зони благоустрою на променаді – зони Сухого струмка та першого в Україні туманного фонтану – великої природної зеленої зони, яка дозволяє під час залпової зливи швидко зібрати дощові води та дренувати їх у сухому струмку. Таким чином вдається погіршити навантаження на зливовий каналізаційний комплекс.

Крім екологічної місії, зона має функції для відпочинку. Мешканці можуть прогулятися містками над струмком або відпочити внизу, не рухаючись на містки. Тут знаходяться озеленені майданчики з вуличними стінами та видом на струмок. Потрапити туди можна одночасно з мощенням вздовж фасаду оточуючих будинків.

У спекотні дні можна відпочити у прохолоді туманного фонтану. Вбудовані у перші поверхні кафе та ресторани дають можливість посидіти на терасах.

Ландшафт має максимально природний образ за рахунок використання геопластики, природного каміння й озеленення, яке за деякий час відкриває підрост та формує затишні куліси. Зона сухого струму та туманного фонтану у ЖК Файна Таун – це клаптик природи у метушливому місті.

bottom of page