top of page

Паблік-центр ЖК "Республіка"

Номінації: Ландшафтна архітектура (реалізовано)
Назва проєкту: Паблік-центр ЖК "Республіка
Автор/автори проєкту: Дмитро Васильєв, Микола Морозов, Ольга Морозова, Сергій Грабар, Олександра Брандт
Назва компанії: Archimatika
Email: info@archimatika.com
Телефон: +380674146341
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2021
Країна та місто проєкту: Київ, Україна
Площа проєкту: 2130 м2

Для розміщення громадського центру було відведено територію 100 на 100 метрів між першими чотирма кварталами комплексу. Ми хочемо зробити спілкування між мешканцями кварталу максимально комфортним і цікавим. Тому виникла ідея об’єднати опалювальні приміщення з відкритими майданчиками, щоб зробити всесезонний «комунікаційний» простір. При цьому важливо було уникнути схожості з торговим центром.

Основна ідея відбувається в наступному: в центрі розташована декоративна ландшафтна частина та великий дитячий майданчик, навколо якого побудовані «острівці» ресторанів та магазинів. Їх об'єднує «зелений» дах, який середини сприймається як козирок.

Отвори в даху та мансардні вікна забезпечують багато природного світла. Вільні проходи під дахом продовжують маршрути пішохідних доріжок.

Загальна площа центру 1670 м.

Сценарій такий – дорослі сидячі, відпочують і розмовляють, а діти граються, вони поруч, їх видно, все спокійно і безпечно.

Дитячий майданчик – особлива історія. Працюючи над проектом, архітектори прагнули знайти нестандартні рішення, створити ідеальний простір для дозволу. Для пошуку нових ідей ми створили дитячу фокус-групу, щоб з першоджерела дізнатися, яким має бути ідеальний дитячий майданчик.

Похила частина духу, що нагадує гірку, взимку з використанням для катання на санках, решта закривається. Саме зелений дах змушує паблік як елемент благоустрою, до того ж на нього приємно дивитися з вікон прилеглих будинків.

bottom of page