top of page

Річковий кут

Номінації: Житловий комплекс року (нереалізовано)
Назва проєкту: Річковий кут. Проєктна пропозиція забудови житлового кварталу і храмового комплексу собору святого великомученика Георгія Переможця у м. Рівне
Автор/автори проєкту: Наталя Зінчук, Ірина Качмарик, Любов Домбровська, Анна Дьякова, Христина Кухарська, Андрій Мочернюк
Назва компанії: Zelemin
Email: zeleminart@gmail.com
Телефон: +380677570444
Інновації та екологічна сталість
Рік реалізації проєкту: 2023
Країна та місто проєкту:
Україна, місто Рівне
Площа проєкту: 18 094 м²

Річковий кут – це данина природній унікальності регіону поліщуків.Концепція вбачає розвиток нового житлово-ландшафтного комплексу з формуванням двох функційнихзон: сакрально-публічної та житлової через створення низки просторів, що сформують новий якісний центртяжіння в околицях Рівного в районі садибної забудови, посилять громадську активність, приваблять малийбізнес та збагатять мережу рекреаційних шляхів в районі Басового кута.Головна ідея проекту – засобами об’ємно-просторових рішень та дизайну створити атмосферу наближенудо поліської річкової природи в околицях міста, запропонувавши сучасній людині відповідний сьогоднішнімвимогам комфортний еко-скерований життєвий простір єдиного стилю, стандарту і якості з підкресленням уні-кальності місцевості.Враховуючи характерний рельєф та програму з помірною щільністю, типологія зблокованих секцій змін-ної поверховості обрана як основний тип планування.


Характер розташування житлових секцій виконує роль про-міжного елементу між новітньою висотною забудовою та районом з приватним малоповерховим житлом, формуючисередовище, притаманне європейським містам.Візитівкою кварталу планується простір довкола сакральної споруди, де зі сторони загальноміської вулиці формується меморіальний сквер-галерея з вертикальних стел з вигравіруваними іменами героїв, що віддали свої життя за незалежність України.Основна променада крізь житловий масив – це річка, що пробиває собі шлях у кам’яних брилах. Ознакована об’ємами з текстурованими фасадами, оминаючи проїжджі шумні вулиці ландшафтами та елементами благоустрою вона маркуює і сепарує простори, осередки локальних будинкових спільнот, на різні рівні доступності : основну транзитну «річку»-променаду, напіввідкриті подвір’я і приватні тераси.



Максимально насичену громадськими функціями контактну зону з сервісами зосереджено довкола публічного простору церкви і вздовж вул. Миколи Боголюбова.Будинки формуються з секцій чотирьох типів А, В, С, D. Комбінація секцій і їх віддзеркалення формує різноманітні простори. Облаштування різних типів квартир на поверсі, їх комбінація максимально формує двосторонню орієнтацію квартир, що забезпечує кращу вентиляцію та видове розкриття. Скелясті ландшафти з валунами, що часто супроводжують русло ріки інтерпретовані в матеріалах житлових споруд а також у похилих площинах будинків зі сторони «річки»-променади формуючи великі галереї -лоджії, створюють зв'язок внутрішнього і зовнішнього простору, розширюючи сценарії використання віталень, кухонь і спальних кімнат.

bottom of page