top of page

Будинок-сад

Номінації: Архітектура житла (нереалізовано)
Назва проєкту: Будинок-сад
Автор/автори проєкту: Сидорук Роман Андрійович
Назва компанії: ARSIGHT STUDIO
Email: studio.arsight@gmail.com
Телефон: +380990515083
Інновації та екологічна сталість: Енергоефективність, Відновлювалюні джерела енергії
Рік реалізації проєкту: 2024
Країна та місто проєкту: Україна, м.Васильків
Площа проєкту: 374,2 м.кв.

Розробка заміського будинку, який розташувався на ділянці, що межує з лісом. Задачею проекту було створення затишного місця, закритого від вуличного шуму та навколишньої забудови. Планування будинку розроблено таким чином, що всі кімнати орієнтовані на внутрішній двір та ліс. Будинок фактично відмежований від вулиці суцільною стіною, аби весь цей об'єм не спотворював навколишнього вигляду. Опорядження виконане з дзеркальних панелей, що розчиняють будівлю в навколишньому зелені.

Будинок побудований за чіткою вісевою схемою, з перетіканням одного простору в інший, з великою кількістю зелених зон, що відображено у назві будинку. У плануванні благоустрою використовується принцип мінімалістичного підходу зі збереженням максимально гармонійного вигляду ділянки у взаємодії з навколишнім середовищем, а також забезпеченням мінімальних витрат на догляд.

Інженерне оснащення будинку включає припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією та кондиціонуванням повітря, що забезпечує необхідний мікроклімат будинку. Для підвищення автономності планується встановлення сонячних батарей із системою зберігання електроенергії та сонячних колекторів, а також повторне використання води для поліву та технічних потреб. Будинок частково запроектований за схемою "розумний дім", з автоматизованим освітленням будинку та прибудинкової території, автоматичним керуванням сонцезахисними елементами та вентиляційною системою.

bottom of page