Дідова хата
Номінації: Архітектура житла (нереалізовано)
Назва проєкту: Дідова хата
Автор/автори проєкту: Торба Юлія, Баландюх Володимир, Кубай Катерина
Назва компанії: Let's design
Email: letsdesign13@gmail.com
Телефон: +380938047960
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Енергоефективність
Рік реалізації проєкту: 2022
Країна та місто проєкту: Україна, Львів
Площа проєкту: від 159,44 м.кв. до 183,04 м.кв.
Історія роду - дає сили в темні часи. Хата діда Івана Торби стала архетипом для переосмислення і створення нового житла із збереженим самобутнім образом. Невеличка, тепла хатина, яку він звів після Першої Світової війни в кінці 20-х років минулого століття для своєї сім’ї. Ми задалися ціллю відродити традиційну українську архітектуру на основі архетипу дідової хати та надати їй зміст пасивного будинку.
Форми конструкції, матеріали з якими працюємо - все проходило тестування на образність та відчуття. Тому зупинилися на будівельному матеріалі хемпкрит , що вже має готову необхідну фактуру для фасаду, адже в його основі конопля. Для покрівлі переглядаємо три варіанти - це черепиця цегляного кольору, гонта чи фальцева покрівля графітового кольору. Можливо незвично та ми замінимо замінити дерев’яні зовнішні колони на металеві з кортену. Металева жива у вашій текстурі колони.
В процесі роботи над проектом, стало важким завданням - природнє освіта. Саме такі будинки мали маленькі віконця і це створювало їх образ. А нам хотілося більше повітря в інтер'єрі і при цьому не втратити самобутності. Так, з'явились смуги вікон по під стріхою та великі трикутні форми віконних рам у даху.
Площа забудови 79,3м.кв і підвал 40,07м.кв, яка має два виходи і може бути укритим. Житлова площа будинку також змінена за рахунок другого рівня.
Так ми отримали варіанти планування будинку для різних сімей від однієї до п'яти осіб. Житлова площа коливається від 159,44 м.кв. до 183,04 м.кв. відповідно.
Технічне приміщення опустили в підвальний поверх, де також є зона укриття. тому є кухонний блок, душова кімната, та кімната із спальними місцями. В першому рівні кухня-студія з виходом на веранду, спальня господарів з ванною кімнатою, гостевий санвузол. В другому рівні спальня чи дві спальні та ванна кімната.
Маємо на меті звести до мінімуму негативний вплив на будинок на довкілля за рахунок ефективності та поміркованості у використанні матеріалів та енергії.
Ціль: енергоефективність будинку клас А.
- для будівництва будинку пропонуємо використовувати технологію хемпкрит, що є енергоефективним екологічним матеріалом.
- задача уникнути міст холоду всіх огороджувальних конструкцій — стін, підлоги, стелі, горища, підвалу і фундаменту.
- вентиляція -централізована припливно-витяжна робота через установку рекуперації тепла
- опалення геотермальний тепловий насос.
- 100м.кв сонячних панелей для забезпечення зеленою енергією