top of page

Ми маємо створити українську архітектуру разом з українським підприємництвом

Олег Дроздов - засновник та архітектор бюро “Дроздов та партнери”, співзасновник та президент Харківської школи архітектури
#ubc

Інтерв’юер: Розкажіть, будь ласка, які нині спостерігаються тенденції в містобудуванні та відновленні міст, які постраждали від воєнних дій?


Олег Дроздов: Сказати щось однозначне складно, тому що процеси дуже фрагментовані. Я не можу сказати, що відновлення йде повсюдно або системно. Швидше ми маємо досвід, який більше нагадує реагування на стихійні чи екологічні катастрофи. Це завжди складне, багатогранне питання.


Варто визнати, що є як позитивні, так і негативні приклади. І ми маємо навчатися з усіх джерел – як із практики, так і з критичної теорії.


У нашому випадку проблема набуває унікальності, тому що ми маємо справу з наслідками війни. Відтак нам потрібно вибудовувати специфічну, спеціально сконструйовану стратегію. Це не може бути шаблонна схема — потрібна глибока локалізована робота.


 

Інтерв’юер: На тлі цього — чи допомагає цифровізація в організації процесу відбудови, проєктування, адаптації?


Олег Дроздов: Так, цифровізація вже багато чого зробила позитивного у нашому житті. Це — інструменталізація процесів, яка значно покращує якість нашого повсякдення.


Ми вже звикли до того, що цифрові технології допомагають нам не лише проєктувати, а й аналізувати, стимулювати, прогнозувати. Це вже не новинка, а невід’ємна частина професійної діяльності.


 

Інтерв’юер:Поговорімо про вашу Школу архітектури. Ви часто наголошуєте на поєднанні теорії та практики. Наскільки цифровізація інтегрована у навчальний процес?


Олег Дроздов: Безумовно, ми живемо в технологічному світі — і готуємо студентів до ще більш технологічного майбутнього. Але важливо пам’ятати: технології мають сенс лише тоді, коли вони інтегруються в систему цінностей і методології.


Ми вчимо працювати з цифровими інструментами, з геодезичними та екологічними даними, з даними про зміну клімату, матеріали, мобільність тощо. Все це — різні шари, з якими архітектор має вміти працювати. І наша задача — навчити цьому системно.


 

Інтерв’юер: Які переваги та виклики ви бачите у комунікації між архітектурними Школами та будівельними компаніями? Чи можлива тут синергія для швидшого входу молодих архітекторів у професію?


Олег Дроздов: Так, я постійно говорю про це. Одне з ключових завдань академічних та дослідницьких інституцій — створювати нову економіку та нові технології разом із підприємцями. Це про взаємодію, про спільну розробку матеріалів, конструкцій, логік проєктування.


Ми маємо будувати свою матеріальну базу, власну платформу, з якої народжуватиметься українська архітектура. І вона повинна творитися не в ізоляції, а разом з українськими виробниками, девелоперами, будівельними компаніями і суспільством загалом. Це і є шлях до сталого розвитку.


 

Інтерв’юер: Як продовження — чи сприяють архітектурні та девелоперські конкурси цьому процесу? Чи це радше про конкуренцію?


Олег Дроздов: Ні, зовсім ні. Я переконаний, що конкурси — це про пошук кращих ідей. І дуже важливо, щоб ми думали про архітектуру як про пропозицію, а не даність.


Конкурс — це шанс для відкритого діалогу, для дослідження, для експерименту. І саме в таких відкритих форматах у нас є можливість виявити найсильніші концепції та запропонувати дійсно якісний простір — суспільству, місту, країні.


УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ
БУДІВЕЛЬНИЙ
КОНГРЕС

УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний партнер
УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС
Генеральний спонсор

Приєднуйтесь до успіху!

Контакти:

+380 44 461 91 28

info@dom-i.kiev.ua

Адреса:

01133, Україна м. Київ
б-р Лесі Українки, 34, оф. 515

Підпишись:

bottom of page