top of page

Escape City

Номінації: Архітектура комерційних об’єктів (нереалізовано)
Назва проєкту: Escape City
Автор/автори проєкту: Дмитро Васильєв, Микола Морозов, Артем Єсауленко, Ярослав Захарченко, Дмитро Танцуров, Алла Кечіна, Дмитро Болгов, Анна Вознюк, Олег Репура, Владислав Попович, Таїсія Вовк, Олександр Сименюк, Анна Пузиренко, Кирило Проворотов, Андрій Скляров, Владислав Юхимчук, Ярослав Якір, Богдан Талац, Олексій Туровець, Єлизавета Кушнір, Аліна Ніколаєнко, Ульяна Петренко
Назва компанії: Archimatika
Email: info@archimatika.com
Телефон: +380674146341
Інновації та екологічна сталість: Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2024
Країна та місто проєкту: Буковель, Україна
Площа проєкту: 219 578 м2

Ділянка розташовується в центрі Буковеля і передбачає рекреаційну забудову. Наразі, це пустка без жодного дерева, тут знаходиться бетонний вузол і велика автомобільна стоянка.

Проектом архітектори пропонують:

- Сформувати піхохідний центр Буковеля з якісними громадськими просторами. Для цього буде створено три види площі зʼєднані затишними піхохідними вуличками.

- Розвантажити і без того перевантажені дороги курорту; впровадити пішоходизацію; зменшити автомобільний вплив на довкілля.

Створивши пішохідні простори на місці паркування, планується заохотити відвідувачів до пішого переїзду. Паркомісця втрачено не буде, запевняють архітектори. План розвитку Буковеля передбачає будівництво земельного паркінгу на кількох тисячах місць біля 15 підйомника.

- Сформувати компактну, співмасштабну людину забудови низької та середньої поверховості. Аби вписати комплекс в контекст українських Карпат, архітектори інтерпретують характерні риси народної карпатської архітектури.

“Буковель — центр туризму загальнонаціонального значення. За кілька відпочиваючих він давно перестав бути селом і розрісся в гірське місто. На цей виклик необхідно відповісти. До сьогодні на нього відповідали хаотичною точкою забудови”, – пояснюють архітектори.

Усі вуличні простори будуть відкриті для широкого загалу відвідувачів. Обмежень має бути лише власним подвір’я секцій – їх буде піднято на стилобат.

В’їзд авто на територію комплексу проєкту не передбачено. Під’їхати до потрібної будівлі можна через підземний паркінг.

“Старі гірські міста завжди мають центр, який формує оточуючу забудову. Провівши дослідження найкомфортніших гірських міст, ми вивели основні принципи та правила їх формування. Застосувавши цей досвід, ми хочемо створити комфортний, якісний центр і для Буковеля”, – поділився головний архітектор проекту.

На думку архітекторів, системний підхід до розвитку території дозволяє побудувати компактніше. Це запобігає розповсюдженню міста, мінімізує вплив на природу. Проєктанти вважають, якщо сусідні ділянки розвиваються за такими ж принципами, вплив на довкілля буде меншим.

Цим проектом ми не претендуємо на розробку містобудівної стратегії Буковаля — а прагнемо продемонструвати альтернативний підхід до розвитку території курорту.

bottom of page