top of page

VILNA School

Номiнацiя: Архiтектура громадських культурно-видовищних об’ектiв (нереалiзована)
Найменування об'єкта: VILNA SCHOOL "Харківська гімназія No 47" в м. Харків, Україна
Проектна організація: IK-architects (Катерина Ярова, Аліна Дорошенко, Христина Ставіцька, Дмитро Носовський)
Контактний телефон: +380509151894
Пошта: ik.architects.box@gmail.com
Адреса: м.Харків, вул. Космонавтів, 7
Стадія проекта: Архітектурна концепція
Рік: 2022
Загальна площа: 8060 м2
Площа ділянки: 1,87 га
Площа забудови: 4120 м2
Поверхи: 3 + підвал

VILNA School - проект відновлення навчального закладу "Харківська гімназія No 47" в м. Харків, Україна

Харківська гімназія No 47 зазнала ракетного удару від російських окупаційних військ 4 липня 2022 року. Архітектурне бюро IK-architects розробило проект відбудови навчального закладу VILNA School, котрий може стати одним з символів переосмислення системи навчання та підходів проектування закладів навчання. Нові тенденції та діджиталізація освітнього процесу змушує ґрунтовно переформулювати підхід до освіти, переглянути принципи формування навчальних закладів, рекреаційних просторів та просторового дизайну.

VILNA School утворює структурний елемент міської композиції нового еко-мікрорайону. Вона вписана в щільну міську тканину, навпроти лісопаркової зони та житловим масивом, що активно розвивається.

Будівля має складну структуру- зовні це поєднання дерев'яних об'ємів функціональних блоків із складною полігональною структурою рекреаційного простору. Дерево на фасаді підкреслює природну орієнтацію архітектури, зважене відношення до екології - як елемент навчання; оздоблення фасаду гарно вписується в лісопарковий бекграунд. Перший поверх має переважно прозорий фасад через велике вітражне засклення у вхідній групі. Внутрішні простори відділено від внутрішніх двориків скляними елементами та відкривають можливість побачити різнокольоровий ігровий простір(майданчик), що являє собою автономний та штучний всесвіт. Яскраві кольори перетворюють простір, розширюючи його, створюючи місце для навчання та комунікації. Світло, використані матеріали та маршрути руху створюють мікроподії, котрим немає повторень. В проекті VILNA School використано сучасні тенденції в архітектурному проектуванні школи? що відповідають міжнародним стандартам та критеріям Active House.


bottom of page