top of page

Shelter for UA

Номiнацiя: Проект мiського планування (нереалiзовано)
Назва проекту: Shelter for UA
Архітектурна фірма: Rozit Architects
Архітектор: Катерина Розіт
Контактний телефон: +38(067) 7-735-735
Пошта: rozit.ua@gmail.com
Ділянка – 3,17 га
Рік створення проекту: 2022
Загальна площа: 6510 кв.м
Місцезнаходження проекту: Ужгород, Україна

КОНЦЕПЦІЯ ПРОЕКТУ. Проект багатофункціонального притулку покликаний допомогти українцям, які постраждали від російського вторгнення, створити світле та перспективне майбутнє. Акцент робиться на забезпеченні ідеального балансу та гармонії між освітою, психологічним (емоційним) та фізичним здоров’ям жителів. Комплекс із кількох будівель розташований на ділянці площею 3,17 га, доповнений добре спланованою внутрішньою та зовнішньою інфраструктурою.

КОМФОРТНЕ ЖИТЛО. Багатофункціональний притулок розрахований на дітей віком від нуля до 18 років, поділених на вікові групи, пенсіонерів та сімей з дітьми, які проживатимуть у двох соціальних житлових будинках. Починаючи з раннього дитинства, діти зможуть бути залучені до інноваційної системи особистісного розвитку, щоб отримати важливі соціальні навички для майбутнього самостійного життя. Окрім житлових приміщень, головна будівля включає численні приміщення для дітей, включаючи кімнати для занять, спортивні зони, зимовий сад, кімнату з котами, міні-зоопарк тощо. Житлова зона для пенсіонерів має всі необхідні зручності та додаткові послуги. Вся територія та будівлі мають також доступ для інвалідів.

ЗДОРОВЕ СПІЛКУВАННЯ. Комунікація між дітьми різного віку та статусу дозволяє дітям насолоджуватися кращим спілкуванням та не замикатися у власному світі. Цікавим нововведенням є спілкування дітей і пенсіонерів, що згідно дослідженням вчених йде на користь обом. Також всі бажаючі мають змогу комунікувати із тваринами, що супер позитивно впливає на психологічний стан людей. На території розташована сучасна школа, яка окрім інноваційних принципів навчання об’єднує дітей з інтернату, соціального житла (сімей, які зазнали значних втрат на війні) та дітей з будь-яких інших сімей. В аудиторії багатофункціонального притулку та у зовнішньому амфітеатрі відбуваються різноманітні освітні та розважальні заходи.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ'Я. Окрім здорового спілкування та комфортного проживання, душевний комфорт створюють такі зручності:

- Екоферма – вирощування здорової їжі. Також тут будуть організовані освітні програми для дітей та, по бажанню, робота для пенсіонерів.

- Виробництво предметів ручної роботи (окрема будівля з усім необхідним обладнанням), де всі мешканці можуть створювати речі ручної роботи для власної реалізації. Крім того, місце використовується під майстер класи. Частину речей продаватимуть у благодійному магазині.

- Спортивний комплекс із критим тренажерним залом і басейном, відкритим футбольним полем і деякими критими спортивними майданчиками.

- Загальнодоступний благодійний магазин, де продають вироби ручної роботи та еко-їжу.

- Внутрішній і зовнішній притулок для домашніх тварин, міні зоопарк, кімната для котів – загальновідомо, що спілкування з тваринами надзвичайно позитивно впливає на здоров’я та настрій людей.

- Природні зони, такі як зимовий сад, тихі зони відпочинку та ігрові майданчики для дітей різного віку

В Україні слабко розвинені такі елементи соціальної інфраструктури, як інтернати, будинки престарілих та система виховання дітей загалом. Наразі люди з незахищених верств суспільства вкрай потребують підтримки. Ми навмисно підкреслили психологічні та емоційні аспекти людського буття, оскільки, на нашу думку, їхня цінність недооцінена. Ми очікуємо, що використання інноваційних будівельних технологій, включаючи сонячну енергію, зробить цю будівлю екологічною та першою соціальною будівлею в Україні, яка отримає сертифікат LEED.


bottom of page