top of page

Vlasne Misto

Номінації: Проєкт міського планування (нереалізовано)
Назва проєкту: Vlasne Misto
Автор/автори проєкту: Кудін Віктор, Ольга Рябова, Карнаухов Михайло, Довганич Марина, Козловська Тетяна, Бесараб Надія
Назва компанії: KUDIN architects
Email: kudin.arch@gmail.com
Телефон: +380503303097
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Енергоефективність, Відновлювалюні джерела енергії, Безбар'єрність
Країна та місто проєкту: Україна, c. Дмитрівка Київської обл.
Площа проєкту: 450 Га

Ділянка проектування розташована в 7 км від столиці, в безпосередній близькості до траси М-06, Київ-Чоп. Територія зі східного боку межує із селом Дмитрівка, а із західного – оточена мішаним лісом. Вона майже повністю вільна від забудови, адже раніше використовувалася в сільськогосподарських цілях для вирощування плодових дерев. На ділянці збереглася стара дорога з бруківки, яка утворює історичну планувальну вісь.

Планувальна концепція відштовхується від історичної осі та перпендикулярного до неї головного в’їзду. Напрям існуючої бруківки довжиною 3 км стає головною вулицею містечка. Вона насичена громадською функцією, та візуально виділена з містобудівної текстури міста вищою поверховістю будівель.

На головну планувальну вісь нанизані 5 громадських площ, кожна з яких має свою особливість. Головна площа містечка розташована посередині цього відрізку, на перетині основних планувальних осей. На ній знаходиться торгівельний центр та ринок фермерських продуктів, адже поруч знаходяться промислові теплиці, що цілорічно забезпечують населення міста овочами та фруктами.¬ На цій площі також знаходиться основна візуальна домінанта, найвища споруда міста та його символ – вертикальна теплиця висотою до 50 м. Ринкова площа – головне місце зустрічі мешканців міста, а вертикальна теплиця – це адаптація традиційної ідеї концентрації громади навколо храму. У нашому випадку роль «храму» бере на себе теплиця, яка є символом самодостатності та незалежності міста.

Планувальна структура реалізує рівний доступ до природніх ресурсів, сталий розвиток та екологічність майбутнього міста. Проект розроблено в колаборації з YOD Group

bottom of page