top of page

AMARM

Номінація: Житловий комплекс року (нереалізование)
Назва проєкту: AMARM
Компанія: Archimatika, Arha Group
Авторський склад: Микола Морозов, Ганна Вознюк, Олександр Сименюк, Дмитро Танцуров, Ярослав Якір, Алла Кечина, Богдан Талац, Дмитро Ягодін, Ольга Подрезова, Анна Степанова
Рік 2024
Площа: 7 га
Країна та місто: Єреван, Вірменія

Комплекс розташовується в Єревані, на території колишнього заводу АРМЕЛЕКТРОМАШ. Загальна площа майданчика становить 50 гектарів. Зараз тут знаходяться промислові та складські приміщення.

Мегапроєкт загальною площею 50 гектарів реалізовуватися частинами. Концепцію першої черги майбутнього комплексу вже розроблено.

Перша черга займатиме площу 7 гектарів. Вона складатиметься з відкритих кварталів, утворених 6-7 поверховими будівлями з 11-поверховими акцентами. Знакові об’єкти колишньої промзони будуть збережені й адаптовані під нові функції.

Враховуючи кліматичні особливості, у проект закладено велику кількість різних за типом і призначенням рекреацій. Ці зелені тіністі простору перетікають один в один і створюють єдину зелену структуру, що огорне будівлі з усіх боків.

Загальна площа озеленення складає 40% ділянки і забезпечує комфортний мікроклімат навіть у найспекотніші дні.

Візуальний образ стане міксом сучасної європейської архітектури та місцевої традиції.

В оздобленні будуть використані традиційні матеріали місцевого видобутку. Туф, фельзіт, базальт, травертин тощо. Деякі фасадні елементи буде прикрашено традиційним вірменським різбленням по каменю – як даніна поваги давньої ремісничої традиції.

Кожен квартал має свої індивідуальні риси, що виражено в силуеті фасаду, композиції та підборі матеріалів оздоблення. У той же час усі квартали “зібрано” в єдиному ансамблі зі спільним дизайн-кодом та композиційними принципами.

Теплий клімат, що дозволяє закласти в об'єкт велику кількість терас, балконів, лоджій та інших відкритих просторів. Унікальна пластика фасадів кожної секції об'єднується з лаконічним загальним образом комплексу.

bottom of page