top of page

KZATU

Номінації: Житловий комплекс року (нереалізовано)
Назва проєкту: KZATU
Автор/автори проєкту: Дмитро Васильєв, Дмитро Болгов, Вікторія Фалч, Зінаїда Бова, Валерія Касьянова
Назва компанії: Archimatika
Email: d.apanasenko@archimatika.com
Телефон: +380986376112
Інновації та екологічна сталість: Стале будівництво, Безбар'єрність
Країна та місто проєкту: Казахстан, Астана
Площа проєкту: 28827м2

Об’єкт KZATU розташовано у місті Астана, на перетині вул. Оринбор та пр. Туран. Коли замовник звернувся до нас, вже було зведено частину стилобату та одну секцію. За функціональним призначенням будівля була офісною. Перед нами було поставлено задачу зробити реконцепт зі зміною функції на житло.

Виклики, що постали перед нами:

- Обмеження продиктовані конструктивною схемою існуючого об’єму;

- Існуючий об’єм не сприяв задоволенню вимог інсоляції до житла;

- Внести різноманіття функцій в оточуючу житлову забудову;

- Існуюча плита-перекриття стилобату не передбачала облаштування благоустрою на стилобаті та не мала відповідного запасу міцності;

Основна складність полягала у тому, що ми не могли втручатися в конструктивну схему існуючого об’єму та змінювати положення несучих елементів. Крок колон був невеликим, а самі колони мали квадратний перетин, з огляду на початкову офісну функцію. Зазвичай, проєктуючи житло ми закладаємо пілони 250х1000 мм (залежно від поверховості), які потім можна сховати в стінах - але тут такої змоги не було.

Крім того, у зв’язку з початковим призначенням будівлі, частина приміщень не відповідала вимогам інсоляції до житла. Можливості повернути чи змістити секцію вже не було - відповідно, вирішувати проблему довелося через планування поверху.

У випадку з колонами - проблему вдалося мінімізувати шляхом планування квартир і поверхів. Ми підібрали такі планування, щоб колони потрапили у короби інженерних мереж або в найменш використовані зони квартир.

Питання інсоляції вдалося вирішити, збільшивши кількість спален в квартирах розташованих з північної сторони. Таким чином, частина приміщень розкрилася на захід і схід, що дозволило дотриматись вимог інсоляції.

Оточуюча забудова - переважно житлові квартали. Замовник хотів залучити людей з околиць до взаємодії з об’єктом, оскільки навкруги бракувало громадських просторів та закладів дозвілля.

На перших поверхах по вулиці Оринбор та по пр. Туран ми облаштували комерцію - зокрема, фудмаркет. На решті площі першого поверху було облаштовано вбудований паркінг, що дало додаткову змогу паркування як для мешканців, так і для відвідувачів фудмаркету.

Оскільки функція будівлі була змінена на житло, питання якісного благоустрою прибудинкового простору стояло дуже гостро. Існуюча частина стилобату дозволяла влаштувати зелений дах - але не витримала б навантаження від субстрату та дерев. Проте, ми мали змогу закласти більший запас міцності під більш складний благоустрій на тій частині стилобату, яку ще не було збудовано.

Таким чином, продумавши зонування прибудинкової території, вдалося розмістити майданчики для відпочинку на існуючій частині стилобату - а спортивний і дитячий майданчики з більш складним і важким благоустроєм облаштувати на новій, більш міцній плиті.

bottom of page