top of page

NKV

Номінації: Житловий комплекс року (нереалізовано)
Назва проєкту: NKV
Автор/автори проєкту: Дмитро Васильєв, Дмитро Болгов, Вікторія Фалч, Зінаїда Бова, Валерія Касьянова, Валерія Сема, Владислав Попович
Назва компанії: Archimatika
Email: info@archimatika.com
Телефон: +380674146341
Інновації та екологічна сталість: Безбар'єрність
Рік реалізації проєкту: 2024
Країна та місто проєкту: Львів, Україна
Площа проєкту: 6843 м2

Об’єкт знаходиться у Львові, на розі вулиць Наукової та Княгині Ольги. У склад багатофункціонального комплексу війдуть офісний центр, апарт-готель, два житлових будинки, комерція та триповерховий паркінг.


Зараз тут знаходиться непрацюючий розважальний центр ODEON. Оточуюча забудова – переважно радянська, з численними вкрапленнями забудови “нульових” та нового будівництва.


Концепцією не передбачено створення жодної нової автомобільної вулиці чи проїзду – пріоритет надається пішохідному простору. У той же час, облаштований у стилобаті паркінг на 320 місць дозволить зменшити кількість стихійних парковок на тротуарі. На думку архітекторів, це створить комфортне вуличне середовище.


Очікується, що активні фасади перших поверхів сформують наразі відсутній фронт вулиць та повернуть життя на прилеглі до закинутої естакади території. Замість монотонних підпірних стінок з’являться освітлені скляні вітрини ресторанів, бутиків тощо.


За спостереженнями урбаніста Яна Гейла, люди поспішають пробігти глухі стіни – і, навпаки, сповільнюють ходу йдучи жвавими вулицями з ресторанами, крамницями чи кафе.


Крім того, комерція в перших поверхах має створити так-звані “очі вулиці”. Вітрини не лише приваблюють перехожих, але і сприяють нагляду за вулицею з боку працівників і відвідувачів закладів.


Цілодобовій безпеці вулиць, також, сприятиме наявність житла. Вуличний простір стане комфортнішим, жвавішим і безпечнішим.


Очікується, що комплекс підсилить наявні сильні сторони району – та додасть йому якостей, яких наразі не вистачає:


Семиповерховий офійсний блок розташується так, щоб логічно продовжити вже існуючий офісний комплекс Optima Plaza по вулиці Науковій. Таким чином об’єкт підтримає ансамбль бізнес-парку.


Апарт-готель і два житлових будинки, своєю чергою, додадуть району життя у час, коли офісні працівники їдуть до дому. Блок апартаментів складатиме 7 поверхів заввишки – а житлові блоки 8 і 16 поверхів відповідно.


За рахунок 16-поверхової домінанти планується “зібрати” композиційно невпорядкований перетин широких радянських вулиць Наукової та Княгині Ольги. Висотна житлова секція на розі має стати акцентом, який завершить композицію перехрестя.


Масштаб простору та офісна функція району визначають образ забудови – строгу та лаконічну сітку фасадів з величезними вікнами 2.8 х 2.8 метрів. Крізь безімпостні склопакети вражаючих розмірів сонце щоранку заливатиме житлові приміщення яскравим денним світлом.На стилобаті розташується подвір’я з якісним благоустроєм. Дворовий простір формується з різновисоких секцій із візуальними “прострілами” на південь. Це має створити відчуття співмасштабності людині, надати забудові силуетності – і наповнити подвір’я сонячним світлом.

bottom of page